• szafy wnękowe
  • szafa przesuwne do zabudowy
  • garderoba
  • szafa na wymiar

Szafy przesuwne na poddaszu

Mieszkasz w domu z poddaszem i skosy sprawiają Ci wiele problemów w funkcjonalnym zaaranżowaniu przestrzeni? Jeśli tak, z pomocą przyjdą nasze starannie zaprojektowane szafy wnękowe. Tego typu meble na wymiar pozwalają w praktyczny sposób wykorzystać domową przestrzeń, zapewniając dodatkowe miejsce do przechowywania ubrań czy różnego rodzaju przedmiotów sezonowych. Nasza firma z Krakowa wykonuje szafy przesuwne i wnękowe w dowolnym rozmiarze, kolorze oraz stylu, zarówno na systemach aluminiowych, jak i stalowych.

W której części poddasza ustawić szafę?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ bardzo wiele zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób układają się skosy, a także jak chcemy pomieszczenie zaaranżować. W przypadku wnętrz nieustawnych oraz o nietypowych wymiarach doskonale sprawdzi się szafa do zabudowy, która umieszczona w dowolnym miejscu pod skosem czy we wnęce, pozwoli zabudować właściwie każdy kąt. Podejmując decyzję o zamówieniu takiego mebla, nie musimy martwić się, że nie zostanie on dosunięty do ściany i nie wykorzystamy całej przestrzeni.

Szafa przesuwna może zostać zaprojektowana i wykonana praktycznie w każdym rozmiarze. Wyposażona w funkcjonalne półki, wieszaki oraz drążki pozwoli wzbogacić pomieszczenie o dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy, mogąc jednocześnie stać się jego ciekawą ozdobą.

Chcąc zaplanować wystrój poddasza, właściwie każda ze ścian będzie odpowiednia, aby ustawić na niej szafę. Ciekawym rozwiązaniem może być zestawienie szafy wnękowej z regałem. W ten sposób można efektywnie zagospodarować nie tylko problematyczne skosy, ale także wypełnić wszelkiego rodzaju wnęki czy obniżenia.

Funkcjonalna szafa na książki i inne przedmioty

Niezależnie od stylu i charakteru poddasza, szafa przesuwna doskonale spełni swoją funkcję pod skosami, umożliwiając przechowywanie w niej wiele różnego rodzaju przedmiotów. Wcale nie muszą to być ubrania czy artykuły sezonowe – takie meble na zamówienie znakomicie nadają się także do gromadzenia książek czy umieszczania w nich rzeczy, po które sięgamy rzadko. Można w nich przechowywać narty, deskorolki, śpiwory, dmuchane zabawki do pływania, opony zimowe itp.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, planując szafę na poddaszu?

Aranżując poddasze, warto mieć na uwadze fakt, że szafa musi być przede wszystkim funkcjonalna. Dlatego warto dobrze przemyśleć jej wielkość, wyposażenie oraz podział na wewnętrzne strefy. Miejsca znajdujące się w najwyższych i najniższych partiach skosów najlepiej przeznaczyć na przechowywanie przedmiotów najrzadziej używanych. Warto też zastanowić się nad wyborem drzwi przesuwnych do takiego mebla, gdyż ich otwieranie i zamykanie nie będzie wtedy sprawiało problemów, a co więcej, nie będzie kolidować z różną wysokością sufitu.

Chcąc zabudować pełną przestrzeń poddasza, szafa wnękowa będzie idealnym rozwiązaniem z wielu względów. Meble na zamówienie, które wykonuje nasza firma z Krakowa, stanowią doskonałą inwestycję, pozwalając maksymalnie wykorzystać nawet najbardziej problematyczną powierzchnię.

Dokonujemy wyceny drogą telefoniczną, e-mailową na podstawie
projektu, rysunku lub zdjęcia, a także osobiście – w domu u klienta.
Tel. : 601-426-946 , 12-307-11-45

Dojazd z wzorami, pomiar i wycena – BEZPŁATNIE!